İmplant Tedavisi

İmplant Tedavisi
implant

İmplant Nedir?

İmplant nedir diye soranlara diş hekimi terimlerinden değil de normal ağızdan bir cevaplıyalım.

İmplant, diş veya diş eksikliğinde bizlerin ağız yapısına göre vida yöntemi ile eksik dişlerin yerine yeni dişlerin eklenmesidir. Yani bir nevi köprüdür.

Ağız sağlığı her insan için çok önemlidir. Diş eksiklikleri sonucu çektiğimiz birçok ağrı,sızı artı olarak diş görünüşü biz insanların yaşantısını çok büyük oranda etkiler. Ve bu etkileşim sonucunda birçok psikolojik rahatsızlıklara yelken açarız. 

Ağzımızda eskik olan dişler yerine uygulanan, implant tedavisi yani olmayan dişlerin yerine yeni bir diş vidalama sistemi en çok rağbet gören diş tedavileri arasındadır. Çiğneme işlevini ve birçok ağız içi uygulamalarını daha rahat bir şekilde yapabiliriz.

İmplant tedavisi kemik gelişimini tamamlamış 7'den 70'e tüm yaşlara uygulanabilir. Fakat bazı durumlarda implant tedavisi uygulanmaz. Uygulansa bile bazı gerekçeleri vardır.  Örneğin; Şeker hastaları,tansiyon hastaları,kalp hastaları,kemoterapi gören hastalar gibi birçok rahatsızlığı bulunan hastalarımızda ya implant tedavisi uygun olmaz. Uygunsada doktor kontrolü altında ipmlant tedavisi aşamısına gidilir.

Yrd.Doç.Dr. Banu Filiz ile tanışmam sonucunda implant nedir? implant tedavisi herkese uygulanabilir? mi gibi sorularıma cevap buldum. Sizlerde biliyorsunuz ki biz insanoğlu genelde pek okuma taraftarı değiliz. Eminim ki şuanda bile bu uzun yazıyı okumak çok zor gelicektir. Fakat ağız sağlığımız için implant tedavisi hakkındaki sorularımıza  cevap bulmak için az da olsa bu yazıları okumamız gerekir. Okumasanızda implant tedavisi hakkında öğrenmek istediklerinizi sadece randevu alarak öğrenebilirsiniz.

İmplant nedir? için değil birçok ağız içi hastalıkları ve ağız içi diş tedavileri için www.implantim.net e hoş geldiniz.

Copyrights ©2015: implantim.net - Google Seo Ürünüdür.